Ako pracujem

Na mojej stránke nájdete veľa rád, ako postupovať pri predaji vašej nehnuteľnosti. Niektorí sa skutočne rozhodnú pustiť do toho samy, iný si so mnou môžu dohodnúť nezáväzné stretnutie a tam im prezradím ešte viac, prípadne sa rozhodnú zveriť predaj svojho najcennejšieho majetok do mojich rúk. Ďalší mi rovno zavolajú, že chcú, aby som predal ich nehnuteľnosť len a len ja.

Čo očakávať od nášho prvého nezáväzného stretnutia?

Vy spoznáte mňa, ja spoznám vás a vašu nehnuteľnosť.

Zo začiatku som ako záujemca/kupujúci. Nechám priestor vám, aby ste ma oboznámili s vašou nehnuteľnosťou, previedli ma ňou a ukázali mi podľa vás jej pozitíva.

Vnímam detaily, atmosféru, svetlosť a stav nehnuteľnosti.

Chválim, čo sa mi páči a ak ma niečo zaujme, pýtam sa. Napríklad aj na to, ako sa vám v nej bývalo, koľko rokov je to váš domov, a podobne. Je to neviazaný rozhovor. Žiadne naučené frázy a triky. Proste ZÁUJEM, akoby som bol kupujúci.

Prečo je to tak? Asi preto, že moja práca ma baví. Mám rád ľudí a mám rád aj nehnuteľnosti. Byty, domy. Ich priestor a možnosti, ako sa dá pretvárať. Vždy ma fascinuje kreatívnosť ľudí, ako si vedia prispôsobiť a zútulniť štyri steny na svoj domov. Dodať mu emóciu a harmóniu.

Po obhliadke vašej nehnuteľnosti si spolu sadneme.

Aby som vám mohol pomôcť, najskôr budem potrebovať vedieť, dôvod predaja vašej nehnuteľnosti, ako rýchlo ju chcete predať a opýtam sa vás aj na predstavu o cene.

Teraz sa vám predstavím ja

1. Poviem vám o tom, ako pracujem, v čom sú moje výhody oproti iným maklérom a čo všetko vám ponúkam, ak pôjdeme do predaja vašej nehnuteľnosti spolu.

2. Predstavím vám našu firmu a akými pravidlami sa riadime, čo všetko zabezpečujeme a čo všetko hradíme za vás.

3. Prezradím vám aj to, čo ma na vašej nehnuteľnosti zaujalo a aké pozitíva v nej vidím.

4. Preberieme si spolu právny a technický stav vašej nehnuteľnosti. Pozrieme sa na list vlastníctva a geometrický plán.

5. Poviem vám o tom, ako spracujem vašu nehnuteľnosť do ponuky, ak sa dohodneme na spolupráci.

6. Porozprávame sa o tom, čo vám zabezpečím

 

streamline-icon-real-estate-person-search-house@48x48

Fotografie

Základom sú kvalitné fotky.

streamline-icon-real-estate-market-house-increase@48x48

Inzercia

Poviem vám o tom, kde všade budem vašu nehnuteľnosť ponúkať a ako ju budem propagovať (realitné portáli, sociálne siete, tlačené média, nástenka, iný marketing).

streamline-icon-real-estate-action-house-key@48x48

Inovatívne technológie

Ponúknem vám INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE = virtuálnu prehliadku, videoobhliadku, 3D SKEN nehnuteľnosti.

streamline-icon-real-estate-deal-shake@48x48

Databáza klientov

Už pri prvej návšteve mám zrejme potencionálneho kupca z mojej databázy klientov.

Za moje služby vopred nič neplatíte

Svoju províziu dostanem až pri úspešnom predaji. Dovtedy všetko robím zadarmo.

Cena

Tým, že sa špecializujem na konkrétnu lokalitu, Vráble a okolie, a mojimi rukami prešlo už 32 nehnuteľností v tejto lokalite (do 1.4.2020), poviem vám aj najvyššiu predajnú cenu priamo na mieste.

Sledujem miestny trh a poznám toto mesto, pretože v ňom žijem. Pravidelne komunikujem s kupujúcimi, vytváram si ich databázu a rozprávam sa s nimi o cenách. Na základe skúseností, osobných kontaktov, predajov a štatistík viem odhadnúť tržnú cenu vašej nehnuteľnosti a navrhnúť vám najlepšie možné riešenie vzhľadom na vašu situáciu. Cena sa určuje aj vzhľadom k tomu, ako rýchlo potrebujete nehnuteľnosť predať. Samozrejme vždy sa snažím získať najvyššiu možnú cenu za vašu nehnuteľnosť.

Na prvé stretnutie prídem pripravený.

Navrhnutú cenu vám podložím aj cenovou mapou a konkrétnym porovnaním s inými podobnými nehnuteľnosťami, ktoré sa v okolí predali. Porozprávame sa aj o možnostiach home stejdžingu a naaranžovania vašej nehnuteľnosti.

Konečné rozhodnutie je však na vás. Môžete aj nemusíte môj návrh akceptovať.

Ak sa napriek mojím argumentom rozhodnete dať inú cenu, väčšinou chcú ľudia vyššiu, dohodneme sa na kompromise. Vďaka štatistikám návštevnosti jednotlivých ponúk na najlepších internetových portáloch, vieme spolu pracovať na cene.

Ako to funguje?

Ak sa dohodneme na spolupráci, každý týždeň sledujem vývoj vašej ponuky na najlepších portáloch a sociálnych sieťach. Štatisticky porovnávam údaje, koľko ľudí vašu nehnuteľnosť videlo na webe a koľko záujemcov ma ohľadom nej kontaktovalo. Na základe toho robím vyhodnotenie, ktoré s vami komunikujem.

Záleží len na vás a vašich prioritách. Či chcete vašu nehnuteľnosť predať rýchlo, alebo za najlepšiu cenu.

Čo bude nasledovať, ak sa dohodneme?

Prvý dojem ponuky tvoria práve fotky, aj preto profesionálne nafotíme vašu nehnuteľnosť, prípadne nadekorujeme jednotlivé časti bytu, aby sme vyzdvihli jej pozitíva.

Nehnuteľnosť bude inzerovaná na najlepších a najnavštevovanejších realitných portáloch, no dôkladný popis pridám aj na moju stránku.

Aby sme záujemcom lepšie priblížili vašu nehnuteľnosť, dovolíme im virtuálne sa po nej prejsť. Spoznať pôdorys, usporiadanie bytu a veľkosť jednotlivých miestností.

Jedna z moderných možností prezentácie nehnuteľnosti. Najmä mladí ľudia výrazne využívajú youtube, a aby sme vzbudili ich záujem o vašu nehnuteľnosť, ponúknem vám možnosť videoobhliadky. Na videu opäť vyzdvihneme pozitíva nehnuteľnosti a aj okolia.

V súčasnosti najnovšia forma propagácie nehnuteľnosti. Záujemca získava online reálnejší pohľad na nehnuteľnosť. Môže sa v nej prechádzať, premerať si jednotlivé miestnosti a pozrieť si okolie.

Je štatisticky dokázané, že nehnuteľnosť, ktorá je označená bannerom na predaj sa predá o 30% rýchlejšie. Prakticky to môžem potvrdiť, aj preto túto službu ponúkam svojím klientom.

Riadim sa pravidlom, že ponuka by sa mala dostať k záujemcovi všetkými možnými spôsobmi. Nikdy neviete, koho osloví. Prechádzajú sa mladí ľudia s deťmi ale aj starší.

Ako funguje predaj v praxi?

Prečítajte si môj článok: Predaj 1 izbového bytu za 5 dní, následná kúpa druhého.

Compare listings

Compare